Ters Osmoz Teknolojisi 27 Ağustos 2020

Aslında biyolojik bir terim olarak kullanılan “Ters Ozmos” kelimesi su arıtma teknolojilerinde kullanılmaya başladıktan sonra bir su arıtma teknolojisi olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Aslında bu yöntemin çalışma prensibi çok basit olmasına rağmen doğru malzemem kullanılmadığında tamamen faydasız olacaktır. Bu yöntemin çalışma prensibi tam olarak arıtılmamış suya basınç uygulayarak mikroskobik gözenekleri olan, bizim Membran filtre dedğimiz, yarı geçirgen zardan geçirilmesine dayanmaktadır.

Ters Ozmos Membran Filteler günümüzde içme suyu elde etme konusunda suyu arıtmada % 97 gibi yüksek verimlilik oranına sahip olması nedeniyle en çok tercih edilen filtrelerdir diyebiliriz.

Bu yeni teknoloji ile artık geleneksel arıtma cihazlarında arıtalamayan; kireç, demir, mangan, arsenik yada mikroorganizma gibi maddeleri suyunuzdan uzaklaştırıp ailece güvenli su içme rahatlığını yaşayacaksınız.

Bu yöntemle çalışan cihazların diğer bir avantajı ise dahili tankı sayesinde arıtılmış olan içme suyunuzu tamamen güvenli bir ortamda sizin için önceden hazırlıyarak istediğiniz zaman rahatlıkla güvenilir içme suyunuza ulaşmanızı sağlamsıdır.

« Su Arıtma İşlemi Nedir? Nasıl Gerçekleşir?
Ters Osmoz İçme Suyu Nasıl Elde Edilir »